„Google Posts“: kodėl tai aktualu mano verslui?

0

„Google Posts“ – kas tai yra?

Google Post’ai – tai neseniai atsiradusi galimybė komunikuoti norimą žinutę, parduoti savo produktus, skelbti renginius ar rinkti vartotojų kontaktus jūsų naujienlaiškiui tiesiai organinės paieškos rezultatuose, „Google My Business“ laukelyje. Apačioje pridedame paveiksliuką, kaip tokie rezultatai atrodo.

sem.lt Google Post'as

sem.lt Google Post’as

Pirmiausia pasitikrinkite, ar jūsų verslas turi „Google My Business“ paskyrą. Kitaip tariant, ar suvedus jūsų prekės ženklo pavadinimą į Google paiešką matomas toks rezultatas kaip paveikslėlyje šone. Jei tokį rezultatą matote ir esate savo „Google My Business“ paskyros administratorius, pereikite prie žingsnio apie Google Post’o publikavimą.

Jei „Google My Business“ paskyros neturite, ją nemokamai galite susikurti čia. „Google My Business“ paskyros yra aktualios visiems verslams, kurie turi fizines lokacijas, į kurias gali ir turi poreikį atvykti jūsų klientai. Pavyzdžiui, jei turite klientų aptarnavimo centrus įvairiuose miestuose ar restoraną Kaune, tikrai verta susikurti arba perimti jau egzistuojančios paskyros valdymą. „Google My Business“ – dažnai vartotojų naudojama vieta gauti arba pasitikslinti informaciją apie jūsų verslą. Google duomenimis, net 50 procentų vartotojų, ieškančių informacijos apie verslą per mobilius įrenginius, kelių dienų laikotarpyje apsilanko toje parduotuvėje ar kitoje verslo vietoje ir net 18 procentų jų kažką įsigyja.

„Google Posts“ publikavimas

Prisijungę prie „Google My Business“ paskyros kairėje pusėje matysite meniu punktą „Posts“. Paspauskite ant jo ir galėsite pradėti kurti pirmąjį savo Post’ą, kuris bus atvaizduojamas paieškos rezultatuose.

Google Post'o kūrimas

Google Post’o kūrimas

Ekrane atsiras iššokantysis langas, kuriame reikia pridėti nuotrauką ir norimą tekstą. Tiesa, šis turėtų būti trumpas: mobiliojoje paieškoje dažniausiai atvaizduojami vos 42 simboliai, desktop versijoje – 75 simboliai. Taip pat galima pridėti ir call-to-action (CTA). Galimi CTA variantai:

  • Learn More
  • Reserve
  • Sign-up
  • Buy
  • Get offer

Įdedamas post’as gali būti ir informacija apie jūsų organizuojamą renginį. Pavyzdžiui, ten galite informuoti žmones, kurie jau ieško jūsų prekės ženklo, kad organizuojate renginį ir pridėti galimybę registruotis.

Google Post’ai yra matomi organinės paieškos rezultatuose 7nias dienas, o po to jie iš rezultatų šalinami. Praėjus 6ioms dienoms nuo Google Post’o paskelbimo, jūs gausite elektroninį laišką, informuojantį, kad nuo kitos dienos post’as paieškoje nebebus matomas. Išimtis šiai taisyklei yra Google Post’ai apie renginius (events): jie bus matomi tol, kol nepraeis renginio data.

Kaip galite išnaudoti „Google Posts“ savo verslui?

Kokią informaciją talpinsite savo „Google My Business“ paskyroje priklauso nuo jūsų vaizduotės ir verslo specifikos. Galimi „Google Posts“ panaudojimo atvejai:

  • skelbti dienos pietų informaciją ar lokacijoje siūlomas akcijas / specialius pasiūlymus;
  • dalintis naujienomis apie įmonę, aktualiais darbo skelbimais;
  • komunikuoti informaciją apie populiariausius ar išskirtinius produktus / paslaugas;
  • informuoti apie ir /arba skatinti vartotojus registruotis į jūsų renginį ar seminarą;
  • [pridėkite savo variantus].

Svarbu matuoti efektyvumą

Jei prie Google Post’o dedate nuorodą į konkretų URL, nepamirškite jo užtaginti, kad galėtumėte tiksliai pamatuoti Google Post’uose esančio turinio efektyvumą ir nuspręsti, ar verta tam skirti savo laiką. Žinoma, geriausia būtų testuoti įvairius Post’ų tipus, jų vizualinę dalį, identifikuoti tuos, kurie neša didžiausią naudą ir tuomet koncentruotis į juos.

Share.

About Author

Rasa

Pareigos: Head of SEO, SEO specialistė ir pranešėja. SEO industrijoje Rasa dirba jau daugiau nei penkerius metus, savo žinias nuolat tobulindama tarptautinėse skaitmeninės rinkodaros konferencijose bei seminaruose. Nepriklausomai nuo to, su kokio dydžio įmone dirba, Rasa visada didžiausią dėmesį skiria rezultatui ir ieško labiausiai konkrečioje srityje veikiančių, vertę kuriančių sprendimų.

Leave A Reply