Lietuviški Google paieškos rezultatai – ne visai taip, kaip didžiosiose valstybėse

Dažnai skaitome straipsnius apie tai, kaip keičiasi Google paieškos rezultatų puslapiai. Deja, ne visos Google naujovės ar pakeitimai pasiekia ir lietuviškus Google rezultatus. Šį kartą nusprendėme pažvelgti, kaip Google rezultatų puslapiai atrodo tik po lietuviška padange.

Youtube

Youtube integracija Google paieškos sistemoje leidžia patogiai ieškoti populiariausių dainų. Kaip ir užsienyje, Lietuvoje Google sugeba atskirti populiariausių dainų frazes bei vartotojams pateikti norimus rezultatus. Rezultate pateikiama ne tik ieškoma daina, tačiau ir papildoma informacija apie atlikėją bei susijusias paieškas.

serp youtube

Renginiai

Renginių paieška šokia tokia naujovė ir lietuviškame Google buvo aptikta ne per seniausiai. Tiesa, kol kas toks renginių atvaizdavimas veikia tik su Vilniaus miestu, raktažodžiu „renginiai vilniuje“. Tikrai patogus patobulinimas paieškos rezultatuose ir, žinoma, kiek liūdnesnės žinios renginių paieškos svetainėms.

serp renginiai

Orų prognozė

Nieko naujo. Ganėtinai detalią ir tikslią orų prognozę galite pamatyti Google pieškoje įvedę „orai“. Orų prognozę Google paieškos variklis pateikia iš svetainės weather.com.

serp orai

Lokaliosios paieškos

Lokaliosios paieškos taip pat nėra naujiena ir lietuviškame Google yra atvaizduojamos jau kurį laiką. Tiesa, lokaliosios paieškos nuolatos tobulėja ir galima aptikti vis naujų raktinių žodžių, su kuriais Google atvaizduoja lokalius rezultatus. Visgi labiausiai ši funkcija praverčia tam tikruose miestuose ieškant viešbučių, kavinių.

serp local

serp local 3

serp local 2

Rezultatų adaptacija

Nors nemažai tiek mokamos, tiek organinės Google paieškos rezultatų patobulinimų lietuviškame Google vis dar nematyti, bent jau lietuviškus raktinius žodžius Google paieška interpretuoja neblogai. Atsižvelgiant į juos Google pateikia ir atitinkamos rezultatus (dainas, video, vaizdus).

serp youtube list

serp images

Aplikacijos

Kaip ir užsienyje, taip ir Lietuvoje paieškos rezultatų puslapiuose jau galime matyti ir galimybę atsisiųsti aplikacijas, kurios galėtų palengvinti atliekamą paiešką.

serp app

Naujienos

Jau kurį laiką rezultatų puslapiuose galime matyti ir išskirtinį naujienų pateikimą. Naujienų skiltį rezultatų puslapiuose pastebime su vis daugiau skirtingų užklausų.

serp naujienos

Vis dar laukiam

Lietuviškasis Google vis dar nekantriai laukia tokių paieškos rezultatų, kaip answer boxes (atsakymų dėžutės), kurių pagalba atsakymas į klausimą pateikiamas pirmajame Google paieškos rezultatų puslapyje:

serp answer box

serp instructions

Nenuostabu, kad kol kas į Lietuvą nepasibeldė ir Twitter integracija Google paieškoje. Twitter Lietuvoje toli gražu nėra populiarius socialinis tinklas, o kol kas ši integracija pasiekiama tik didesnių šalių Google rezultatuose.

serp twitter

Nors aplikacijoje Lietuviškame Google jau atvaizduojamos, nekantriai laukiame ir tikrai įdomaus naujo aplikacijų atvaizdavimo, leidžiančio aplikacijos turinį peržiūrėti, jos neparsisiunčiant.

stream app

Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia.

Nemažai pokyčių įvyko ir mokamos paieškos rezultatuose, daugiau apie juos galite pasiskaityti kitame SEM.LT blog‘o įraše: Google paieškoje vis daugiau Google.