Naujoji Facebook “Graph search” – paieška pagal turinį

0

Šią savaitę Facebook įkūrėjas Mark’as Zuckerberg’as pristatė socialinio tinklo naujovę, apie kurią nemažai kalbėta jau gerokai anksčiau – vidinę paieškos sistemą “Graph Search”. Anot jo, ši paieškos sistema leis geriau pažinti savo draugus ir rasti daug bendro su ieškančiais vartotojais turinčius kitus socialiniame tinkle užsiregistravusius žmones. Priešingai nei Google ar Yahoo, informacijos bus ieškoma tik vidiniame Facebook tinkle.

Naujoji-Facebook-Graph-Search-paieška (1)

Paieška bus naudinga ieškant žmonių, nuotraukų, video ar domintis jų pomėgiais – pvz., galėsite gauti tokią informaciją kaip “who of my friends live in London” ar “photos of my friends taken before 2010″, t.y., galėsite vienoje vietoje matyti dominančią atfiltruotą informaciją. Galėsite, nes kol kas paieška testuojama ir iš pradžių bus prieinama tik Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Facebook-Graph-Search-Beta (1)

Kadangi ši paieška, anot Facebook vado, taps viena iš trijų pagrindinių kolonų, kuriomis remsis Facebook – kitos dvi yra naujienų srautas (News feed) ir “Timeline” – verta į ją pažvelgti giliau, kad ir paieškos sistemų marketingo specialisto Danny Sullivano akimis.

Prisijungę prie paieškos beta versijos, mato naują paieškos blokelį.

Naujos-Facebook-paieškos-laukelis (1)Be savo nuotraukų, draugų ar panašios asmeniškai pateikiamos informacijos, galima atrasti ir kitų Facebook vartotojų informacijos – pavyzdžiui, nuotraukų, darytų konkrečioje vietovėje konkrečiu laikotarpiu:

Naujoji-Facebook-paieška-leidžia-ieškoti-patogiau (1)

Norite rasti žmones, dirbančius ar dirbusius konkrečioje įmonėje, jei tik jie pateikiaa tokią informaciją? Tai taip pat paprasta:

Facebook-ieškoti-informacijos-tapo-paprasciau (1)Galėsite rasti ir, pavyzdžiui, restoranus, kuriuos įvertino jūsų Facebook’o draugai, ar dalykus, kuriuos mėgsta jūsų draugai, kurie “palaikino”, tarkime, Tele2.

Kol kas viso to teks palaukti, na o prisiliesti prie naujos paieškos galite čia.

Share.

About Author

Leave A Reply